Tech. Spec. Info :
12-szeres zoom, 28 mm-es nagy látószögű objektív, Intelligens képstabilizátor, 14,1 megapixeles CCD, A Smart Auto és az Egyszerű mód 32 jelenetet érzékel, 7,5 cm-es (3,0") LCD, HD videók sztereó hanggal, Teljesen kézi vezérlés, Kreatív szűrők, Miniatűreffekt, Intelligens zár kacsintásra reagáló önkioldóval, iFrame videó
Canon PowerShot SX150 IS fényképezőgép gyártói weboldalCanon PowerShot SX150 IS fényképezőgép
A PowerShot SX150 IS fényképezőgéppel mindenki csodálatos, 14,1 megapixeles fényképeket és HD videókat készíthet 12-szeres optikai zoommal. Könnyedén alkalmazkodik az egyéni készségekhez, hiszen a Smart Auto vezérléstől a teljesen kézi vezérlésig bármilyen szintre beállítható.
Funkciók12-szeres zoom, 28 mm-es nagy látószögű objektív. Intelligens képstabilizátor
14,1 megapixeles CCD
A Smart Auto és az Egyszerű mód 32 jelenetet érzékel
7,5 cm-es (3,0") LCD
HD videók sztereó hanggal
Teljesen kézi vezérlés
Kreatív szűrők. Miniatűreffekt
Intelligens zár kacsintásra reagáló önkioldóval
iFrame videó
Tanácsok és tippek
Szuperkönnyű szuperzoom
Sokoldalú fényképezés. 12-szeres optikai zoom Intelligens IS funkcióvalA hosszú, 12-szeres zoommal és a 28 mm széles látószögű objektívvel ráközelíthet a távoli témákra, továbbá panorámaképeket és mindenkit megörökítő csoportképeket készíthet. Az Intelligens IS 7 üzemmódból választva, az optikai képstabilizátort automatikusan a képnek megfelelően beállítva akadályozza meg az elmosódást, valamint éles, részletes képeket és videókat készít.
14,1 megapixeles CCDA 14,1 megapixeles érzékelő részletes, nagy felbontású képeket biztosít, így azokat nagyon nagy méretben (A3+) is ki lehet nyomtatni, illetve a képből kivágható a kívánt kompozíció.
Intelligens és egyszerűKészítsen könnyedén kiváló minőségű képeket vagy videókat a Smart Auto funkcióval, amely felismeri a képnek megfelelő, tökéletes beállításokat 32 lehetőség közül (videó esetén 21 közül). A könnyű üzemmód megakadályozza a nem megfelelő gombok véletlen használatát, így a család minden helyzetben, magabiztosan és egyszerűen készíthet képeket.
7,5 cm-es (3,0") LCDA hatalmas, kiváló minőségű, nagy látószögű LCD-kijelzővel egyszerűen komponálhatja a képeket, könnyedén navigálhat a menüben és élvezetesen játszhatja le a felvételeket.
HD videók sztereó hanggalA különálló Videófelvétel gomb révén azonnal kiváló minőségű HD videókat (720p) készíthet sztereó hanggal és optikai zoommal. A Dinamikus és Erőteljes képstabilizálásnak köszönhetően a videók élesek és elmosódásmentesek maradnak, amikor mozgás közben készít felvételeket vagy az objektív nagy látószögű állását használja.
Teljesen kézi vezérlésBontakoztassa ki kreativitását a Teljesen kézi üzemmódban, ahol a fényképezőgép záridejét és rekeszét manuálisan állíthatja.
Kreatív szűrők. MiniatűreffektKísérletezzen és szórakozzon a kreatív szűrők széles választékával. Halszemhatás a halszemoptika hatását biztosítja, a Szuperélénk opcióval fokozhatja a színtelítettséget, valamint retrohatású képeket készíthet a Poszter, a Játékfényképezőgép-effekt és az Egyszínű funkcióval. A miniatűreffekt révén az állóképek és a videók kicsinyített modellekről készített felvételnek tűnnek.
Intelligens zár kacsintásra induló önkioldóvalAz Intelligens zár automatikusan exponál, így nagyszerű családi fotókat készíthet. Három üzemmód közül választva készíthet képeket: Mosoly üzemmód (amikor a gép mosolygó arcot észlel), Arcra induló önkioldó (amikor új arc jelenik meg a képen) vagy a Kacsintásra reagáló önkioldó (2 másodperccel kacsintás után).
iFrame videó (720p)Készítsen PC- és Mac-kompatibilis HD videókat (720p) optimalizált Apple iFrame formátumban, amely gyors importálást, egyszerű szerkesztést és könnyű megosztást tesz lehetővé.
Tanácsok és tippekAz egyszerű Tanácsok és Tippek funkció révén elsajátíthatja a fényképezőgép használatát és jobb képeket készíthet.
Műszaki adatok
KÉPÉRZÉKELŐTípus
1/2,3 típusú CCD
Tényleges pixelszám
Kb. 14,1 M
Színszűrő típusa
Elsődleges szín
KÉPFELDOLGOZÓTípus
DIGIC 4 processzor iSAPS technológiával
OBJEKTÍVGyújtótávolság
5,0–60,0 mm (35 mm-es formátumban: 28–336 mm)
Zoom
Optikai: 12-szeres, Digitális: kb. 4-szeres (digitális telekonverterrel kb. 1,7-szörös vagy 2,1-szoros; biztonsági zoommal1). Kombinálva kb. 48-szoros
Max. f/érték
f/3,4 – f/5,6
Felépítés
11 lencsetag 9 csoportban (1 UD lencse, 1 kétoldalas aszferikus lencse)
Képstabilizálás
Igen (eltolható objektívtípus), 4 fokozat, Intelligens képstabilizátor
ÉLESSÉGÁLLÍTÁSTípus
TTL
AF-rendszer/AF-pontok
Arcfelismerés, 1 pontos AF (rögzített középpontú)
AF-módok
Egyszeres, folyamatos (csak Smart Auto üzemmódban), szervó AF/AE1, AF-követés
AF-pont kiválasztása
Méret (Normál, Kis)
AF-rögzítés
Be- és kikapcsolható
AF-segédfény
Van
Manuális élességállítás
Van
Legkisebb fókusztávolság
1 cm (N) az objektív elejétől számítva makró üzemmódban
EXPOZÍCIÓVEZÉRLÉSFénymérési módok
Kiértékelő (az Arcfelismeréses AF funkcióhoz kapcsolódik), Középre súlyozott átlagoló, Szpot (középponti)
AE-rögzítés
Be- és kikapcsolható
Expozíció-kompenzálás
+/- 2 Fé 1/3 Fé lépésekben.
Javított i-Contrast az automatikus dinamikatartomány-korrekcióhoz
ISO-érzékenység*
AUTO, 80, 100, 200, 400, 800, 1600
ZÁRZársebesség
1 - 1/2500 mp (gyári alapbeállítás)
15 – 1/2500 mp (teljes tartomány - a felvételi üzemmódtól függően változik)
FEHÉREGYENSÚLYTípus
TTL
Beállítások
Automatikus (beleértve az Arcfelismerést), Napfény, Felhős, Izzólámpa, Fluoreszcens, Fluoreszcens H, Egyedi
LCD-KÉPERNYŐKépernyő
7,5 cm-es (3,0”) TFT, kb. 230 000 képpont
Képátfogás
Kb. 100%
Fényerő
Öt fokozatban állítható
VAKUMódok
Automata, manuális vakube-/-kikapcsolás, lassú szinkron
Lassú szinkronsebesség
Igen.
Legnagyobb zársebesség
1/2000 másodperc
Vörösszemhatás-csökkentés
Van
Vaku-expozíciókompenzáció
+/- 2 Fé 1/3 Fé lépésekben. Arcfelismerés FE. Biztonság FE.
Vaku-expozíciórögzítés
Van
Manuális ki- és bekapcsolás
3 szint a belső vakuval
Beépített vaku hatótávolsága
50 cm – 3,0 m (N)/1,0 m – 2,0 m (T)
Külső vaku
Canon HF-DC1 típusú, nagy teljesítményű vaku,
Canon HF-DC2 típusú, nagy teljesítményű vaku
FÉNYKÉPEZÉSMódok
Smart Auto (32 jelenet érzékelése), Expozíciós program mód, Idő-előválasztásos AE, Rekesz-előválasztásos AE, Kézi, Egyszerű, SCN (Portré, Tájkép, Gyerekek és házi kedvencek, Intelligens zár (Mosoly, Kacsintásra induló önkioldó, Arcra induló önkioldó), Gyenge megvilágítás (2,0 MP), Vízpart, Lombozat, Hó, Tűzijáték), Kreatív szűrők (Halszemhatás, Miniatűreffekt, Játékfényképezőgép-hatás, Egyszínű, Szuperélénk, Poszterhatás, Színkiemelés, Színcsere), Diszkrét, Videó
Videoüzemmódok
Smart Auto (21 jelenet érzékelése), Normál, iFrame videó, Expozíciós program mód, Portré, Tájkép, Vízpart, Lombozat, Hó, Tűzijáték, Miniatűreffekt, Egyszínű, Szuperélénk, Poszterhatás, Színkiemelés, Színcsere
Fotóeffektusok
Saját színek (Saját színek mód kikapcsolva, Élénk, Semleges, Szépia, Fekete-fehér, Film pozitív, Világosabb bőrszín, Sötétebb bőrszín, Élénk kék, Élénk zöld, Élénk vörös)
Felvételi módok
Egyképes, Sorozatfelvétel, Sorozatfelvétel AF funkcióval, Önkioldó
Sorozatfelvétel
Kb. 0,9 kép/mp AF: kb. 0,6 kép/mp LV: kb. 0,6 kép/mp (amíg a memóriakártya meg nem telik)12
RÖGZÍTETT KÉPPONTOK SZÁMA / TÖMÖRÍTÉSKépméret
(L) 4320 × 3240, (M1) 3072 × 2304, (M2) 1600 × 1200, (S) 640 × 480, (W) 3744 × 2104. Átméretezés megjelenítéskor (M2, S, 320 × 240)
Tömörítés Finom, Normál
Videofelvételek
(HD) 1280 × 720, 30 kép/mp, (L) 640 × 480, 30 kép/mp
Miniatűr effekt
(HD, L) 6 kép/mp, 3 kép/mp, 1,5 kép/mp
iFrame videó (HD)
Videó hossza (HD)
Max. 4 GB vagy 29 perc 59 mp.1
(L) Max. 4 GB vagy 1 óra(2)
FÁJLTÍPUSOKÁllókép típusa
JPEG-tömörítés (Exif 2.3 [Exif Print] kompatibilis) / a Design rule for Camera File System, valamint a Digital Print Order Format [DPOF] szabvány 1.1 verziójával kompatibilis
Videofelvételek
MOV [H.264 + Lineáris PCM (sztereó)]
iFrame
KÖZVETLEN NYOMTATÁSCanon nyomtatók
Canon SELPHY kompakt fotónyomtatók és PictBridge-kompatibilis Canon tintasugaras nyomtatók (az igazolványkép-nyomtatást, a fix méretű nyomtatást és a videofelvételek képkockáinak nyomtatását csak a SELPHY CP és ES nyomtatók támogatják)
PictBridge
Van
EGYÉB JELLEMZŐKVörösszemhatás-korrekció
Igen, felvétel és lejátszás alatt
Saját fényképezőgép / Saját menü
Az indítókép és a fényképezőgép hangjelzései testre szabhatók
Saját kategória
Képek kategorizálása
Intelligens tájolásérzékelő
Van
Hisztogram
Van
Nagyított visszajátszás
Kb. 2–10-szeres
Önkioldó
Kb. 2 vagy 10 mp, egyéni
Menünyelvek
angol, német, francia, holland, dán, finn, olasz, norvég, svéd, spanyol, egyszerűsített kínai, hagyományos kínai, japán, orosz, portugál, koreai, görög, lengyel, cseh, magyar, török, thai, arab, ukrán, román, fárszi. hindi
INTERFÉSZSzámítógép
Nagysebességű USB (MTP, PTP) speciális csatlakozója (Mini-B kompatibilis)
Egyéb
3,5 mm-es jack A/V-kimenet: egyesített típusú (PAL/NTSC, sztereó)
MEMÓRIAKÁRTYATípus
SD, SDHC, SDXC
TÁMOGATOTT OPERÁCIÓS RENDSZERPC és Macintosh
Windows 7 / 7 SP1 / Vista SP2 / XP SP3
Mac OS X 10.5–10.6
SZOFTVERBöngészés és nyomtatás
ZoomBrowser EX / ImageBrowser
Egyéb
PhotoStitch, Movie Uploader for YouTube, CameraWindow
ÁRAMELLÁTÁSAkkumulátorok
2 db AA méretű alkáli elem vagy Ni-MH akkumulátor (NB-3AH) (az alkáli elemek mellékelve)
Akkumulátor élettartama
Kb. 110 felvétel (a tartozék akkumulátorokkal)
Kb. 320 felvétel (a külön megvásárolható Canon NB-3AH elemekkel)
Kb. 420 perc lejátszás (a mellékelt elemekkel)
Kb. 540 perc lejátszás (a külön megvásárolható Canon NB-3AH akkumulátorokkal)
Hálózati tápellátás
Külön megvásárolható
ACK800 hálózati adapterkészlet
TARTOZÉKOKTokok / Szíjak
DCC-750 puha tok
VAKUCanon HF-DC1 típusú, nagy teljesítményű vaku,
Canon HF-DC2 típusú, nagy teljesítményű vaku
Tápellátás és akkumulátortöltők
ACK800 hálózati adapterkészlet, CBK4-300 akkumulátortöltő készlet, NB-3AH Ni-MH akkumulátorok
FIZIKAI PARAMÉTEREKÜzemeltetési feltételek
0 - 40 °C1, 10 - 90% páratartalom
Méretek (szé x ma x mé)
113,3 × 73,2 × 45,8 mm
Tömeg
Kb. 306 g (akkumulátorral/elemekkel és memóriakártyával)
Zoom
1 A kiválasztott képmérettől függően.
AF-módok
1 Egyes beállítások korlátozzák az elérhetőséget.
Sorozatfelvétel
1 Olyan feltételek mellett, amikor a vaku nem villan.
2 A memóriakártya sebességétől és tárolókapacitásától / tömörítési beállításoktól függően.
Videó hossza
1 A maximális rögzítési idő eléréséhez a következő gyorsasági osztályú memóriakártyák szükségesek: (HD) 1280 × 720, 4. vagy annál magasabb gyorsasági osztály. (Full HD) 1920 × 1080, 6. vagy annál magasabb gyorsasági osztály. (iFrame) 1280 × 720 6. vagy annál magasabb gyorsasági osztály.
2 A memóriakártya sebességétől és tárolókapacitásától / tömörítési beállításoktól függően.