Tech. Spec. Info :
Felbontás:12.x MP, Optikai Zoom:3x, Kijelző méret:2,7" LCD, Memóriakártya foglalat:SD és SDHC kompatibilis, Szín:Ezüst
Fuji FINEPIX JV100 gyártói weboldal Fuji FINEPIX JV100
Fujifilm FinePix JV100 – Stílusos, vékony és nagy tudásúA tavaszi modellválaszték újabb darabja kerül kereskedelmi forgalomba hazánkban. A FinePix JV100 a fém házas J széria legújabb tagja. A kamera elnevezésébe bekerülő második betű a 3x zoom jelölése. A kamera 12 millió pixeles maximális felbontással rendelkezik, az LCD kijelzőjének mérete 2,7", felbontása 230 000 pixel. A kamera megjelenése köszönhetően a készülék minimális vastagságának (20,6 milliméter) és a fém háznak nagyon elegáns és stílusos. A kamera minden olyan technikai paraméterrel rendelkezik, amely egy mai kornak megfelelő belépő szintű kompakt fényképezőgépnek tudnia kell, sőt...
A FinePix JV100 digitális fényképezőgép alacsony árával és nagy tudásával kiemelkedő típusa a digitális fényképezőgép választéknak. A készülék hazánkban ezüst és fekete színben kerül kereskedelmi forgalomba.
Felbontás és CCD méretA kamera maximális felbontása 12 millió pixel, ami 4000 x 3000 –es felbontást takar. A maximális felbontáson kívül választhatók még az alábbi felbontások: 11M 3:2, 9M 16:9, 6M 4:3, 3M 4:3, 2M 16:9, 2M 4:3, 0,3M 4:3. A készülék menüjében további választási lehetőség, hogy minden felbontáshoz választható két tömörítési forma: Normál és Fine /finom/. Mozgóképfelvétel esetén három felbontás választható. Az eddig megszokott VGA és QVGA felbontásokon kívül választható az 1280 x 720-as HD felbontású felvétel is, 30 kép/másodperces frissítéssel. A négyzetes elrendezésű soros CCD mérete 1/2,3".
Optikai és digitális zoomA készülék alap 3x optikai zoommal rendelkezik, kisfilmes értékre vetítve: 37 – 111. milliméter. Használható digitális zoom is, mely a menüből letiltható, ha szükséges. Ennek mértéke megközelítőleg 6,3x. A két zoom együttes használatával elérhető zoom 18,9x.
Fókusztartomány és ISO értékÉles képet a kamerával 60 centimétertől tudunk készíteni, makró funkcióban 10 centimétertől 70 centiméterig lehetséges a képkészítés. A választható ISO értékek széles skálát fognak át, hogy a felhasználó minden környezetben ki tudja választani a legmegfelelőbb értéket. Az AUTO funkción kívül az alábbi értékek választhatók: ISO 100/200/400/800/1600/3200 (ISO 3200 csak 3M felbontáson vagy az alatt)
SR AUTO technológia és jelenetmódokA Fujifilm digitális kamerái 2010-ben elképzelhetetlenek SR AUTO technológia nélkül. Ez a remek szolgáltatás már minden készülékbe bekerül, nem maradhat ki egyetlen kamerából sem. Az SR AUTO témafelismerő rendszer lényege a következő: a felhasználó a lefotózni kívánt témára állítja a fényképezőgépet, majd a gép a jelenet-felismerés funkció használatával kiválasztja a legmegfelelőbb beállítást. A gyakorlatban a következőképpen néz ki a működése: a felhasználó beállítja a kamerán az SR AUTO technológiát, majd a kiválasztott témára irányítja a kamerát. Esetünkben ez egy személy, a kamera az intelligens arcfelismerés használatával érzékeli az arcot, és az automata módból egyből átállítja magát portré módra. Ha elkészül a portré, és a szeretnénk lefotózni a portré háta mögötti tájképet, és az arcról elirányítjuk a kamerát a háttérre a kamera automatikusan átvált portréról tájkép funkcióra. Ha a felhasználó a tájkép fotózása közben észrevesz a közelében egy apró virágot, a kamerát közel viszi a témához, ismételten vált, ezúttal makró funkcióra. Mindezen idő alatt a felhasználó csak exponál az összes speciális programautomatika változást, a kamera végzi. A pillanatnyi termékválasztékban található kamerák 6+1 különböző módozat közül tudnak automatikusan, önállóan választani: portré, makró, tájkép, ellenfényes portré, éjszakai portré, hátulról megvilágított portré. A kamera SP /speciális programautomatika/ módjában 17 különféle mód közül választhat a felhasználó: naturális fény, naturális & vaku, portré, baba mód, mosoly, tájkép, panoráma, sport, éjszakai, éjszakai állvánnyal, tűzijáték, naplemente, hó, vízpart, parti, virág, szöveg. Az újdonság a mosolyfelismerő funkció, melynél a zár automatikusan kiold, azaz exponál, ha az intelligens arcfelismerés mosolygó arcot észlel.
Záridő és fehéregyensúlyA záridő beállításonként változik, a lehetséges idők a következők: 1/4 - 1/2000 másodpercig AUTO módban, és 8 másodperctől 1/2000 másodpercig. A fehéregyensúly beállításánál az alábbi lehetőségekre van lehetőség: automatikus témafelismerés, hat előre beállított üzemmód közvetlen napfényhez, árnyékhoz, napfény színű fluoreszcens, meleg fehér fluoreszcens és izzólámpás megvilágításhoz.
LCD kijelző és vaku módozatokA FinePix JV100 digitális fényképezőgép hátoldalán található LCD kijelző mérete 2,7", felbontása 230 000 pixel. A kamerában található vaku hatótávolsága AUTO funkcióban 60 centimétertől 3,5 méterig terjed. Az elérhető vaku módozatok a következők: AUTO, lassú szinkron, vörösszem-csökkentés, és lassú szinkron vörösszem-csökkentéssel.
Energiaellátás és adatátvitelA FinePix JV100 digitális fényképezőgép energiaellátását egy darab lithium-ion NP-45 akkumulátor biztosítja. A feltöltött akkumulátorral megközelítőleg 180 kép készíthető, a CIPA szabvány szerint. A készülék adatátviteléről egy USB 2.0 csatlakozás gondoskodik. Az opcionális videó kábel /AV-C1/ segítségével tudjuk a képeinket televízión megjeleníteni.
Méret és tömegA készülék mérete kikapcsolt állapotban: 93 x 55 x 20,6 milliméter. A készülék tömege 106 gramm, menetkész tömege pedig 123 gramm. A JV100 elegáns, de ennek ellenére fiatalos megjelenése az eddigi J széria jegyeit viselik magukon, a fém ház, és a slim kialakítás is ezt bizonyítja.
Technikai újdonságok érdekességekA J széria mindig is egy kapocs volt a belépő szintű A széria és a felső kategóriát képviselő F széria között. Nincsen ez másképpen a JV100 esetén sem. Elegáns, stílusos megjelenés és nagy technikai tudás jellemzik ezt a kompakt gépet. SR AUTO technológia, tényleges panoráma funkció, mosoly exponálási funkció, 720p HD mozgóképfelvétel, és mindezek a remek tulajdonságok rendkívül kedvező alacsony áron.
Műszaki adatok
Váz jellege fém
Felbontások 640 × 480, 1600 × 1200, 2048 × 1536, 2816 × 2112, 4000 × 3000, 4000 × 2666, 4000 × 2248, 1920 × 1080
Képarány 4:3, 3:2, 16:9
Érzékelőlapka pixelszáma 12,2 Megapixel
Érzékelőlapka mérete 1/2,3"
Érzékelőlapka típusa CCD
Effektív pixelek száma 12,2 Megapixel
Színszűrő G-R-G-B
Érzékelőlapka gyártója
Érzékenység auto / ISO100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200*
Zoom 37 - 111 mm (3x)
Digitális zoom igen (max. 6,3x)
Automatikus élességállítás igen
Kézi élességállítás módja nincs
Élességállítás módja kontraszt érzékelő
Közelpont normál élességállításnál 60 cm
Közelpont makro módban 10 cm
Fehéregyensúly állítás 6 előre beállított, auto,
Fényerő f/3,2 - f/5,9
Legszűkebb blende F4,3 / F8,0
B záridő nem
Leghosszabb záridő 8 mp
Legrövidebb záridő 1/2000 mp
Beépített vaku igen
Vaku hatótávolsága (v. kulcsszáma) 0,6-3,5m nagylátó; 0,6-2m tele (AUTO ISO)
Külső vakucsatlakozás fajtája nincs
Vakumódok Auto, derítés, ki, lassú szinkron, vörösszem-hatás csökkentő,
Expozíció korrekció
Fénymérés 256 zónás TTL,
Blende előválasztás nincs
Záridő előválasztás nincs
Szűrőméret nem teheto rá szuro
Adapter szükséges az előtétlencséhez nem
Sorozatfelvétel igen (1,7 kép/mp, 3 képig)
Videó maximális felbontása 1280 x 720, 24 kép/mp
Automatikus sorozatok
Videó maximális hossza 15 perc
Egyéb videó formátumok 640 x 480, 320 x 240 30 kép/mp
Távirányító nincs
Állványmenet van
Időzítő 2 és 10 mp
Időzítő sorozatfelvétel nincs
Videó kimenet van
Belső memória 24 MB
Memóriabővítés jellege SD/SDHC
Veszteségmentes formátum nincs
Tömörített formátum JPEG (Exif 2.2)
Tömörítési fokok
Kereső nincs
LCD 2,7" TFT ( 230.000 pixel)
Zoom visszajátszásnál
Csatlakozás a számítógéphez USB 2.0 Full-speed
Akkumulátor 1 db litium-ion (NP-45A)
Töltő/Adapter nincs
Tömeg 106g (akku és kártya nélkül)
Méretek 93 × 55 × 20.6 mm